Wszystko o męskosci

55r16 kormoran

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Pozyskaj informacje na temat tego, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, bowiem właściwa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie i kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron rządzi

Najważniejsze zmiany, przez które przechodzi twój organizm, wywoływane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Sposób wiązania się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek narodzi się jako chłopiec albo jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym objawem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w kilku częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj erekcja