Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Pozyskaj informacje na temat tego, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, bowiem właściwa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie i kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron rządzi

Najważniejsze zmiany, przez które przechodzi twój organizm, wywoływane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Sposób wiązania się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek narodzi się jako chłopiec albo jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w wyglądzie i zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym objawem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w kilku częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj erekcja