9 przepisów na powiększenie libido

4305-4054-wu.jpg

Poznaj kilka przetestowanych sposobów na to, żeby bardziej Ci się chciało oraz żeby twoja i partnerki satysfakcja ze stosunku była dużo większa.

Oto parę prostych wskazówek, aby w twojej sypialni zrobiło się naprawdę gorąco!
1. Dotykaj ją
Jeśli będziesz codziennie dotykał partnerkę, twój organizm zacznie wytwarzać hormony, które wzmocnią waszą więź. Amerykańskie badania potwierdzają, iż dotyk aktywizuje wydzielanie oksytocyny – substancji neurochemicznej, która zbliża pary ze sobą. Skutek jest oczywisty: częściej zaczynasz mieć ochotę na łóżkowe igraszki.
2. Wyjdź na słońce

Godzina spędzona w pełnym słońcu może podwyższyć ilość testosteronu (najważniejszego męskiego hormonu) w twoim organizmie aż o sześćdziesiąt dziewięć % – do takiej konkluzji doszli badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Ponadto światło słoneczne obniża poziom melatoniny, hormonu, który działa niekorzystnie na płodność i popęd seksualny. Opalanie w solarium też daje takie rezultaty.
3. Oglądaj filmy romantyczne

Zgodnie z tym co twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Michigan oglądanie romansów może sprawić, iż mężczyzna stanie się bardziej romantyczny oraz troskliwy. Ustalili oni, że filmy romantyczne zwiększają poziom progesteronu – hormonu odpowiedzialnego za przyrost libido – aż o 10 %. Największym twoim kłopotem będzie znalezienie takiego filmu, przy którym uda ci się nie zasnąć.
4. Kiedy tylko masz ochotę to ziewaj
Ziewanie oraz erekcje są nadzorowane przez ten sam związek chemiczny: tlenek azotu. Ziewając, przygotujesz ścieżki neurochemiczne, dzięki którym staniesz na wysokości zadania, kiedy pojawi się tego typu potrzeba. Oprócz tego ziewanie sprawia, że czujesz się odprężony, a do twojego członka napływa większa ilość krwi.

5. Pij sok z granatu
Codziennie pij szklankę soku z granatu. Badania zrealizowane na Uniwersytecie Kalifornijskim wykazały, tadalis
iż owoc ten zwiększa przepływ krwi do twojego narządu płciowego. Prócz tego sprawia, iż całujesz bardziej namiętnie.
6. Wąchaj wanilię

Woń wanilii efektywnie intensyfikuje przepływ krwi do członka – tak mówią badacze z Fundacji Leczenia Smaku i Węchu w Chicago. Wanilia zwiększa emitowanie fal alfa w mózgu, które relaksują oraz pomagają wyzbyć się zahamowań. Struktura chemiczna wanilii jest podobna do dopaminy – substancji wytwarzanej w mózgu, która generuje podniecenie seksualne. Rozumie się samo przez się, że kupowanie lodów waniliowych jest o wiele mniej żenujące niż wyposażanie się w specyfiki na potencję.
7. Jedz lekko
Jeśli facet je zbyt mało cynku, jego ciało wytwarza mniej testosteronu. Dlatego warto włączyć do jadłospisu wiele potraw mięsnych, orzechów, nabiału oraz pełnoziarnistego pieczywa. Nie zapomnij też o witaminie C, która zwiększa ilość oksytocyny w ciele i wspomaga pracę gruczołów płciowych.
8. Rzuć palenie

Nikotyna znajdująca się w papierosach może prowadzić do zawężenia naczyń krwionośnych, utrudniając transport krwi do penisa. Pewne badanie udowodniło, iż spalenie tylko dwóch papierosów może sprawić, iż wzwody staną się bardziej miękkie. Pamiętajmy również o innych negatywnych aspektach palenia, np. nieświeży oddech, szare zęby oraz zmarszczenia skóry.
wiecej na naszej stronie viagra bez recepty